Krásný den! Pro všechny registrované (a přihlášené) zákazníky nabízíme po omezenou dobu slevu 20 % téměř na všechny knihy! Objednávky balíme a odesíláme každý pracovní den.
Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 001 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Knižní tipy – doba postní a Velikonoce
17.02.2021

Knižní tipy – doba postní a Velikonoce

Vážení zákazníci,

v tomto článku Vám nabízíme zajímavé knižní tipy, u kterých prohloubíte svůj duchovní život nebo si odpočinete od každodenního shonu.


Pro děti:

Velikonoční kvízy
Sešit s osmnácti různými typy kvízů Vás provede velikonočními událostmi. Připomenete si, co všechno se tehdy odehrálo. O těchto událostech si nejprve můžete přečíst v Bibli nebo kvízy vyplňovat s Biblí – najdete je na konci Matoušova, Markova, Lukášova nebo Janova evangelia. Správné řešení kvízů a odpovědi na otázky si můžete ověřit na konci tohoto sešitu.

Velikonoční kvízy, str. 44, cena 39 Kč

Půst a Velikonoce
Barevně ilustrovaná knížka s 20 zábavnými úkoly na dobu postní a velikonoční. Děti se zabaví hledáním rozdílů, omalovánkami, bludištěm, spojovačkami, puzzlemi, samolepkami, vybarvováním a spoustou dalších her. Na konci je přiloženo správné řešení.

Půst a Velikonoce, str. 24, cena 149 Kč

Jidáš Iškariotský
Objevte krásu, hloubku a moudrost biblických příběhů a staňte se na okamžik jejich součástí. Ilustrovaný příběh vypráví o životě Jidáše Iškariotského, doplněno přehledem postav a textem o životě v novozákonní době. Kniha je tištěna většími písmeny ve vázané vazbě.

Jidáš Iškariotský, str. 64, cena 119 Kč


Pro dospělé:

Čas prázdných kostelů
Ucelený soubor kázání a zamyšlení Tomáše Halíka z Velikonoc roku 2020. Jednotlivá nedělní zastavení reflektují nejvýznamnější křesťanské svátky i s ohledem na dobu koronavirové pandemie. Na pozadí aktuální situace autor připomíná i hlubší rány tohoto světa. Kniha je adresována široké veřejnosti – ukazuje, že se na dobu pandemie nemusí nahlížet jako Boží trest, ale spíše jako otevřenou výzvu k solidaritě a k hluboké vnitřní proměně.

Čas prázdných kostelů, str. 184, cena 259 Kč

Sedm Kristových slov na kříži
Kristova slova na kříži nás uvádějí do dramatu Boha, jenž na sebe vzal tíhu veškerého zla našeho světa. Každé z jeho slov odhaluje určitý aspekt tohoto jedinečného tajemství, přesahujícího všechna slova a schopného prozářit všechny agónie lidí a národů. Jeho poslední slova nám pootevírají dveře k tomuto tajemství. Prostřednictvím úvah kardinála Journeta můžeme do tohoto tajemství vstoupit, uctít je pomocí špetky tichého rozjímání a dodat tak své vlastní duši rozměr hloubky.

Sedm Kristových slov na kříži, str.164 , cena 205 Kč

Ze smrti do života
Živým a neotřelým postojem se ve svých promluvách kardinál Meisner snaží přiblížit tajemství naší víry: smrt a zmrtvýchvstání Ježíše Krista.

Ze smrti do života, cena 129 Kč

 


Křížová cesta:

Křížová cesta pro děti
Malá brožurka ke křížové cestě je vhodně upravená pro děti. Každé zastavení je doprovázeno modlitbou, krátkým textem, postojem a malovaným obrázkem od dětí.

Křížová cesta pro děti, str. 16, cena 34 Kč

Křížová cesta s apoštolem Pavlem
Průvodce touto křížovou cestou je nám apoštol Pavel. Jednotlivá zastavení "skrývají" v sobě hluboký náboj, vždyť tu promlouvá člověk, který vzal Krista vážně. Uslyšíme slova, skrze něž mluví Duch ukřižovaného Krista, slova plná života a síly. Těžištěm každého zastavení není tedy krátké úvodní zamyšlení, ale text Písma.

Křížová cesta s apoštolem Pavlem, str. 40, cena 68 Kč

Velký pátek číhošťského faráře P. Josefa Toufara /křížová cesta/
Čtrnáct obrazů, čtrnáct situací na životní cestě v trýznivém životním finále číhošťského faráře P. Josefa Toufara (1902—1950), jedné z prvních obětí komunistického režimu u nás, vznikalo několik let. Doplňují je meditace-modlitby-prosby karmelitánské řeholnice Marie Judit od Ježíše Zmrtvýchvstalého z kláštera v Dačicích.

Velký pátek číhošťského faráře P. Josefa Toufara /křížová cesta/, str. 99, cena 180 Kč

Další publikace křížové cesty naleznete zde.

Vyobrazené produkty se Vám otevřou v e-shopu po kliknutí na obrázek daného produktu.

Knihkupectví HOSANA, hosanavm.cz

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Kde nás najdete

Knihkupectví HOSANA
Poutní dům č. 1
Svatý Hostýn
768 72 Chvalčov

tel.: +420 603 279 290Knihkupectví HOSANA
Komenského 3
(boční vchod budovy České spořitelny)
757 01 Valašské Meziříčí

tel.: +420 732 369 080

 

Kontakty
Logo
Křesťanské knihkupectví a devocionálie HOSANA
Vladimír Maňas
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz