Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 001 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu
Blog
10.05.2021
Prodejní doba ve Valašském Meziříčí
Vážení zákazníci, znovu otevíráme! Těšíme se na Vaši návštěvu v kamenné prodejně ve Valašském Meziříčí. číst celé
15.04.2021
Knižní novinky: jaro 2021
Výběr knižních novinek z jara 2021. číst celé
18.03.2021
Nabídka pro kostely a farnosti
Představujeme Vám širokou nabídku liturgických předmětů a svící pro kostely. číst celé
Zobrazit všechny články
Nepropásněte žádné novinky, akce ani slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Knižní novinky: jaro 2021
15.04.2021

Knižní novinky: jaro 2021

Vážení zákazníci,

představujeme Vám malou ochutnávku nových knižních titulů z letošní nabídky. Najdete zde převážně knihy ze spirituality, ale i praktické návody ke správné modlitbě.

Titul se otevře na nové stránce po kliknutí na obrázek.


Číst Bibli jako Ježíš

Knížka Číst Bibli jako Ježíš od Richarda Rohra je úvodem do umění duchovní četby a výkladu Bible. Je však zároveň polemikou s tím, jak se Bible často čte a vykládá: s důrazem na literu a na předpisy zákona. Rohr proti sobě staví čtení Bible regresivní, zlé a sobecké („Saul i David zabíjeli své nepřátele, takže to tak musí být v pořádku.“) a čtení, jaké praktikoval Ježíš: tvořivé, svobodné a radostné. Vždyť „pokud nejsme ze svého náboženství pozitivně nadšeni, tak toto náboženství pro nás nic pořádného neudělá,“ říká.

Číst Bibli jako Ježíš (Richard Rohr), 179 Kč


Exotova abeceda

Soubor 55 abecedně seřazených krátkých zamyšlení, fejetonů známého salesiánského autora Ladislava Heryána vycházejí z nejrůznějších podnětů, často zcela banálních. Dotýkají se přitom vždy důležitých témat víry a spirituality v současném světě.
V obyčejných příbězích ze svého života předkládá čtenáři svůj osobní pohled na víru a lidskou spiritualitu. Nebo, podobně jako v předchozích knihách, bere úryvek z evangelia, hledá v něm paralely s dnešním světem a nachází v něm povzbuzení nebo přímo návod, jak se k jako křesťan postavit k současným problémům a výzvám.

Menší knižní formát společně s pevnou vazbou z knihy dělají ideální dárek.

Exotova abeceda (Ladislav Heryán), naše cena 159 Kč (199 Kč)


Čas pro Boha

Kniha nabízí popularizační, a zároveň hluboký úvod do modlitby, která není jen odříkáváním zbožných formulek. Autor se vyjadřuje úsporně a přehledně, a přitom jeho výklad nepostrádá „šťávu“.
Kdo se nespokojí pouze s tím, aby si v Boží přítomnosti namočil jen palec u nohy, ale chce se do ní ponořit celý, najde v této knížečce skvělého průvodce.

Čas pro Boha (Jacques Phillipe), cena 159 Kč


Jezuitský návod na modlitbu

Kniha odpovídá praktickým způsobem na nejčastější otázky o modlitbě a meditaci. Na začátku se autor krátce věnuje pojmům duchovní obnova a modlitba. Poté Vás doprovází celou duchovní obnovou – úryvek z Bible, autorovy úvodní poznámky jako podnět k vlastní modlitbě, otázky k zamyšlení. Praktická pomoc pro duchovní obnovu v soukromí svého domova.

Jezuitský návod na modlitbu (James Martin), naše cena 178 (199 Kč)


Srdcem k srdci

Autor v knize ukazuje, jak se modlí, jak modlitbu chápe a zve k této mimořádné zkušenosti všechny zájemce. Ukazuje, že veškerý aktivismus a pomoc ostatním by byly mnohem těžší, ba nezvladatelné, pokud by za nimi nebyl intenzivní život modlitby. Srozumitelným a jasným způsobem tak uvádí do naplněného vztahu s Bohem. V každé z krátkých kapitolek knihy ukazuje vlastní reflexi důležitého prvku křesťanské modlitby a zároveň tím dává návod všem ostatním.

Srdcem k srdci (Guy Gilbert), cena 159 Kč


Breviář pro začátečníky i mírně pokročilé

Pro mnohé může být breviář – denní modlitba církve neproniknutelným rébusem – ten však můžete vyřešit pomocí této knížečky. Na cestě breviářem Vás autor provází labyrintem textů a rubrik, do kterých když se pustíte, čeká Vás sjednocení s modlící se církví.

Breviář pro začátečníky i mírně pokročilé (Radek Tichý), naše cena 106 Kč (119Kč)


Ignác hledá něco víc

Bohatě ilustrovaný komiks vypráví o Ignáci. Charakterizuje ho touha vytvářet v životě smysluplné věci – i přes všechny nezodpovězené otázky, pochybnosti a krize – a přitom všem zůstávat v rozhovoru s Bohem věrný. Knížka je vhodná pro děti školního věku.

Ignác hledá něco víc, naše cena 127 Kč (150 Kč)


 

Všechny novinky naleznete v kategorii NOVINKY.

Pro všechny registrované zákazníky nabízíme po omezenou dobu slevu 20 %. Pro získání slevy se zaregistrujte a přihlaste (po přihlášení se u produktů zobrazí snížená cena). Tato sleva se nevztahuje na již zlevněné a vybrané produkty, nelze kombinovat s dalšími slevami.

Knihkupectví HOSANA
hosanavm.cz

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Kde nás najdete

Knihkupectví HOSANA
Poutní dům č. 1
Svatý Hostýn
768 72 Chvalčov

 Knihkupectví HOSANA
Komenského 3
(boční vchod budovy České spořitelny)
757 01 Valašské Meziříčí

tel.: +420 732 369 080

 

Kontakty
Logo
Křesťanské knihkupectví a devocionálie HOSANA
Vladimír Maňas
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.